Sociální spravedlnost

My i naši čtenáři vnímáme sociální spravedlnost jako důležitý koncept, který se týká rovnosti, spravedlnosti a respektu ve společnosti. I v našich článcích budeme popisovat potřebu mladé generace bojovat proti nerovnostem a diskriminaci na základě pohlaví, rasy, sexuální orientace, sociálního postavení nebo jiných faktorů. Pro mladou generaci je důležité, aby společnost poskytovala rovné příležitosti pro všechny a respektovala práva každého jednotlivce. Proto se angažuje v otázkách ochrany lidských práv, podpory menšin a boje proti sociálnímu vyloučení.

Štěstí pro Gen Z? Stačí si splnit dvě věci

Jste šťastní? A chtěli byste být? Podle nedávného průzkumu Gallupova ústavu se téměř 3 ze 4 lidí ve věku 12 až 26 let cítí šťastní. Důležité ovšem je, aby byly splněny dvě zásadní podmínky, které mají na jejich štěstí obrovský vliv.

Co vlastně obsahuje unijní migrační balíček

Europoslanci schválili migrační balíček. Bylo to vypjaté, emotivní a v některých jeho částech i těsné. Před evropskými volbami tak došlo k důležitému, ale pro významnou část společnosti nepopulárnímu kroku.

V USA jdou do vězení i rodiče vraha

Tragická střelba na škole nedaleko Detroitu z roku 2021 má další soudní dohru. Rodiče mladého vraha čtyř studentů půjdou do vězení, protože nepodnikli dostatečné kroky, aby synovi v masakru zabránili.

Trump brzdí: Můžou potraty rozhodnout volby?

Potraty jsou v mnoha zemích žhavé politické téma. V USA je teď zákaz potratů předmětem mnoha sporů, a to nejen mezi republikány a demokraty. Toho si je už vědom i exprezident Donald Trump, který se chce po čtyřech letech vrátit do Bílého domu.

Mladí Američané teď utrácejí nejvíc za jídlo

Kolik týdně utratíte za jídlo? Podle nejnovějšího průzkumu společnosti McKinsey & Company vydávají mladší generace čím dál víc prostředků právě za potraviny. Letos za ně plánují utratit víc než za luxusní oblečení či dovolenou.

Jak se Taylor Swift dostala mezi miliardáře

Dnešní doba bohatým přeje. Dolarových miliardářů je na světě více než 2 700 a dohromady jejich mění činí rekordních 14,2 bilionu dolarů. Nejbohatším člověkem na světě je letos podle časopisu Forbes opět Francouz Bernard Arnault.

ANO k důchodům: Dohodli jsme se, ale odmítáme to

Prezident Petr Pavel po schůzce s představiteli vlády a opozice prohlásil, že panuje shoda na potřebě budoucího zvýšení věku odchodu do důchodu. Na schůzce byl za vládu přítomen Marian Jurečka, za opoziční hnutí ANO Alena Schillerová, Karel Havlíček a Aleš Juchelka.

Zastavte to: Kdo všechno teď tlačí na Izrael?

Zabití sedmi pracovníků humanitární organizace izraelskou armádou přiživilo volání po ukončení vojenské operace v Gaze a uzavření příměří. Izrael se omluvil, incident má být řádně prošetřen.

Meghan rozjíždí shop: S hrníčky a pelíšky

Znáte Meghan Markleovou? Takovou tu vévodkyni ze Sussexu, která si vzala prince Harryho a společně pak dali královské rodině sbohem? Tak ta se nyní rozhodla, že rozjede nový projekt.

Trumpova Truth Social je na burze. A je to úspěch

Donald Trump si potenciálně může vydělat až několik miliard dolarů. Jeho sociální sít Truth Social úspěšně vstoupila na burzu, a to především díky nadšeným a loajálním podporovatelům.

Proč na prevenci není nikdy brzy

Řada z nás má ještě v živé paměti, jak nás rodiče jako malé vodili po různých doktorech, ať už na prohlídky, na trhání zubů nebo na pravidelné očkování. Přišlo nám to jako za trest, ale bylo to užitečné.

Kate má rakovinu: Co se o její nemoci ví?

V pátek 22. března Kate Middletonová, princezna z Walesu, světu oznámila, že trpí rakovinou. Nemoc lékaři zjistili během její lednové operace břišní dutiny. Mlčet už nešlo, a tak se princezna rozhodla o své diagnóze informovat prostřednictvím videa.

Anti aging krémy vyžadují už i desetileté děti

Od kolika let je čas začít maskovat nedokonalou pleť? Podle britských dermatologů stále více dětí aktivně řeší svůj vzhled. Začínají být posedlé strachem ze stárnutí a po rodičích chtějí drahé anti aging přípravky.

Proč dva Češi vyrazili pěšky přes půl Evropy

Matyáš a Tomáš. Dva kamarádi z Nového Jičína se rozhodli překonat sami sebe. Začátkem března tak vyrazili pěšky z Barcelony zpátky domů na Moravu. Jde přibližně o 2,5 tisíce kilometrů dlouhou cestu, která jim zabere asi sto dní.

Končí s Čaputovou jedna slovenská éra?

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se před koncem svého mandátu vydala ještě naposledy do Prahy. Po pěti letech v čele země ji nahradí jeden z dvojice Peter Pellegrini a Ivan Korčok.

Jak si evropská krajní pravice podmanila TikTok

TikTok se stává rájem pro krajně pravicové a populistické politiky. Se svými marketingovými týmy na něm dokáží pracovat s trendy i algoritmy. Pomáhají jim i politici z druhé strany politického spektra, kteří TikTok často bojkotují.

Američtí manažeři: S generací Z se pracuje těžko

Celé tři čtvrtiny manažerů a vedoucích pracovníků mají za to, že s maldými lidmi generace Z se pracuje jen těžce. Konkrétně jich to podle amerického průzkumu tvrdí 74 %.

Zachrání nakonec šéfa Izraele Donald Trump?

Americké tajné služby předpovídají, že Hamás přežije politické působení izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Ten chce teroristickou organizaci v reakci na útok na Izrael z října minulého roku totálně zlikvidovat.

Alkohol až od 24 let? Zeptejte se mozku

Pít můžeme už od 18 let. Není to brzy? Podle vědců je. Lidský mozek se totiž plně vyvine až kolem čtyřiadvacátého roku života. Do té doby má na jeho vývoj vliv i malé množství alkoholu.

Česko slaví. Jak nám prospívá NATO?

Od vstupu Česka do NATO uplynulo v úterý 25 let. Čtvrtstoletí v Severoatlantické alianci přijel do Prahy oslavit i bývalý americký prezident Bill Clinton. Ten dostane i státní vyznamenání od českého prezidenta Petra Pavla.

Strana 1 z 3