Diverzita

Diverzita je definována jako rozmanitost a různorodost v rámci společnosti, která zahrnuje různé etnické skupiny, kultury, pohlaví, sexuální orientace, náboženství, schopnosti a přesvědčení. Často je zde zdůrazňována důležitost respektu a uznávání těchto rozdílů. Diverzita z pohledu mladé generace přináší bohatství a posiluje společnost. Je důležité, aby se všichni lidé cítili akceptováni a respektováni bez ohledu na odlišnosti. Čtěte více o rozdílech ve společnosti.

Štěstí pro Gen Z? Stačí si splnit dvě věci

Jste šťastní? A chtěli byste být? Podle nedávného průzkumu Gallupova ústavu se téměř 3 ze 4 lidí ve věku 12 až 26 let cítí šťastní. Důležité ovšem je, aby byly splněny dvě zásadní podmínky, které mají na jejich štěstí obrovský vliv.

Proč za Ukrajinu bojuje přední ruský neonacista

Na straně Ukrajiny bojují i Rusové, to je poměrně známá věc. Méně známý je u nás fakt, že proti Rusku válčí i Denis Kapustin, jehož pravé jméno zní podle serveru Politico Denis Nikitin.

Na Ostrovech zazní i koncert Symphony for Humanity

Na pražských ostrovech i v některých hudebních klubech proběhne od 1. května už tradiční čtyřdenní festival United Islands of Prague. Kromě hudby bude jeho hlavním tématem také 20 let České republiky v Evropské unii.

Skrrt či vibe: Kde se ty výrazy vzaly?

Rozumíte všemu, o čem se baví generace Z? Pokud ne, může to být i tím, že neovládáte její slang, který nejmladší přebírají ze sociálních sítí. Dynamicky se vyvíjející novomluva zoomerů je totiž často nesrozumitelná už i pro lidi kolem 35 let.

AI mění už i zážitek z hudby

Co s námi dělá hudba? Obecně nás může rozradostnit, ale i uvěznit v bludném kruhu deprese. A zatímco dříve byl výběr hudby většinou jen na nás, nyní do našich playlistů stejně jako snad do každého odvětví zasahuje umělá inteligence.

Oktagon ve Stuttgartu: Jak dopadne Pukač s Keltem?

Odveta Jungwirtha s Pukačem, návrat Lucky Szabové či Poppeck proti Kimballovi. To jsou hlavní taháky sobotního turnaje Oktagon 55 ve Stuttgartu. Přední německé zápasníky na kartě doplní dva Češi a tři Slováci. A online přístup na zápas můžete získat i vy.

Synu, co je to ten cringe?

Jsou “vaši” totálně cringe, protože vám nerozumí? Pro lepší porozumění Generaci Z vydala česká vzdělávací společnost slovník slangu a výrazů, které zná a (používá) snad každý mladší 25 let.

Ostrovy nabídnou hudbu i ohlédnutí za 20 lety v EU

Festivalovou sezonu v Praze letos otevřou United Islands. A to hned úderem prvních květnových dní. Středa 1. května bude na pražských ostrovech patřit oslavě Evropy. V rámci akce “Zažijte Evropu” si zde návštěvníci připomenou dvacet let od vstupu do Evropské unie.

MDŽ? Ženy v Česku podporujeme jen průměrně

Jak je na tom česká společnost s podporou žen? Nic moc. Výraznou podporu si ostatně nevyjadřují ani samotné ženy. K větší podpoře postavení žen ve společnosti se podle očekávání hlásí především úspěšné, mladé a vystudované ženy.

Proč se mladí stahují ze seznamek

Online seznamování má podle posledních průzkumů svou nejlepší dobu za sebou. A to zejména kvůli nejmladší generaci, která internetové seznamky používá čím dál méně. 

Na kolik se cítíte? TikTok to zhodnotí za vás

Cítíte se na svůj věk? Možná vám to řeknou na TikToku. Uživatelé ši spíš uživatelky se teď ptají na této síti ostatních, jestli odhadnou, kolik jim je, a nechají je posuzovat svůj vzhled. Kromě pochval se jim samozřejmě často dostává až absurdních hejtů.

Manželství pro všechny? Prošlo jen osekané partnerství

Manželství pro všechny neprošlo. Místo něj poslanci ve středu přijali partnerství s posílenými právy pro stejnopohlavní páry. Partneři ale nebudou mít například možnost klasické adopce.

Fenomén NEETs: Nepracují, nestudují a jsou v depresi

Tušíte, kdo jsou takzvaní NEETs? Jde o lidi, kteří už nejsou školou povinní, přesto nestudují, ani nepracují. Podle nejnovějšího průzkumu se mezi takové lidi řadí celosvětově každý pátý člověk a jejich počet roste.

Valentýn? Japonci mají radši hikikomori

Během pandemie celá řada z nás skončila na kratší či delší dobu izolovaná od svého okolí. A valná většina z nás to nenesla příliš dobře. Pro statisíce Japonců je ovšem tento životní styl typický.

Ve Francii to jde se sexem z kopce: Kvůli Netflixu a hrám 

Země, která dala název vášnivému polibku a v jejímž jazyce zní vyznání „miluji tě“ asi nejromantičtěji na světě, pomalu přestává platit za baštu vášnivých milovníků.

Alkohol nám už nejede. Co tedy?

Obliba alkoholu i tabáku u mladých lidí dlouhodobě klesá. Zhruba třetina lidí ve věku 18 až 24 let alkohol nepije vůbec, ostatní si ho dávají spíš jen občas, když chtějí relaxovat.

Je Tucker Carlson klakson Putinovy propagandy?

Klaďas, nebo záporák? Tucker Carlson je kontroverzní americká osobnost s obrovským vlivem a dosahem. A teď je opět středem dění. Vyrazil totiž do Ruska natočit rozhovor s prezidentem Vladimirem Putinem.

Když řekne ne: Poslanci mění pojem znásilnění

Redefinice znásilnění prošla prvním čtením. Díky politické shodě parlamentních stran bychom se jejího přijetí měli dočkat ještě během mandátu současné sněmovny.

Feminismus škodí? Proč už mu nefandíme

Skončila vlna feminismu? Mladí muži a chlapci každopádně ženám a dívkám a jejich prosazování ve společnosti fandí čím dál méně. Jsou totiž přesvědčení, že feminismus spíš škodí, než prospívá.

Rum bez následků: Taky pijete nealko lihoviny?

Generace Z se chystá přepsat další tradiční společenský vzorec. Podle agentury Bloomberg se ve velkém odklání od konzumace alkoholu a svou pozornost obrací k bezalkoholickým lihovým nápojům.

Strana 1 z 2