Aktivismus

My i naši čtenáři bychom pravděpodobně definovali aktivismus jako angažovanost a boj za změnu prostřednictvím sociálních médií, protestů, petičních akcí a sdílení informací online. Myslíme si, že je důležité využívat svůj hlas a sílu kolektivní akce k prosazování sociální spravedlnosti, ochrany životního prostředí a boji proti nerovnostem. Naše generace mladých je známá svou schopností mobilizovat se online a vytvářet změny ve společnosti pomocí digitálních nástrojů.

K čemu je dobrá Fialova cesta do USA

Premiér Petr Fiala je na návštěvě USA ve velice vypjaté situaci. Írán zaútočil na Izrael, stále pokračuje válka na Ukrajině. Česko a USA stojí v obou konfliktech na stejné straně, v Bílém domě se tak potkají dva spojenci.

Proč za Ukrajinu bojuje přední ruský neonacista

Na straně Ukrajiny bojují i Rusové, to je poměrně známá věc. Méně známý je u nás fakt, že proti Rusku válčí i Denis Kapustin, jehož pravé jméno zní podle serveru Politico Denis Nikitin.

Kdo se sjede na sjezdy ODS a SPD?

ODS o víkendu čeká kongres, SPD zase takzvaná celorepubliková konference. Hnutí Tomia Okamury bude kromě volby nového vedení také vzpomínat na zesnulého poslance a neúspěšného prezidentského kandidáta Jaroslava Baštu.

Co vlastně obsahuje unijní migrační balíček

Europoslanci schválili migrační balíček. Bylo to vypjaté, emotivní a v některých jeho částech i těsné. Před evropskými volbami tak došlo k důležitému, ale pro významnou část společnosti nepopulárnímu kroku.

Trump brzdí: Můžou potraty rozhodnout volby?

Potraty jsou v mnoha zemích žhavé politické téma. V USA je teď zákaz potratů předmětem mnoha sporů, a to nejen mezi republikány a demokraty. Toho si je už vědom i exprezident Donald Trump, který se chce po čtyřech letech vrátit do Bílého domu.

Proč je u českých národovců tak narváno?

Strana PRO zahájila evropskou kampaň a přidala vrásky na čelo politiků z SPD. Na už tak přeplněnou národoveckou scénu se totiž přidal další hlasitý hráč s potenciálem odlákat menší procento voličů.

STEM/MARK: V eurovolbách uspěje sedm stran

Hnutí ANO je podle agentury STEM/MARK favoritem červnových evropských voleb. O vítězství by se mělo utkat s koalicí SPOLU. Celkem by si 21 europoslanců pro Českou republiku mělo rozdělit sedm subjektů.

Česká média? Z Pellegriniho se neraduje ani Západ

Peter Pellegrini porazil Ivana Korčoka, bude tedy novým slovenským prezidentem. Těžko se s tím vyrovnává nejen slovenská opozice a tamní prodemokratičtí liberálové, ale také světová západní média.

Trumpa pomalu opouštějí voliči generace Z

Do prezidentských voleb v USA zbývá necelých osm měsíců. Kampaň obou hlavních kandidátů je v plném proudu. A Donald Trump i Joe Biden si snaží naklonit také voliče generace Z.

Boj o Slovensko: Kdo se stane prezidentem?

Nahradí Zuzanu Čaputovou Ivan Korčok, nebo Peter Pellegrini? Nového slovenského prezidenta si Slováci zvolí už tuto sobotu. Kampaň před druhým kolem voleb tak trochu připomínala poslední české prezidentské volby, strašilo se válkou i ztrátou suverenity.

Zastavte to: Kdo všechno teď tlačí na Izrael?

Zabití sedmi pracovníků humanitární organizace izraelskou armádou přiživilo volání po ukončení vojenské operace v Gaze a uzavření příměří. Izrael se omluvil, incident má být řádně prošetřen.

Přijdeš volit? Půlku Evropy volby nezajímají

Plánujete letos přijít k volbám? Podle průzkumu serveru Eurobarometr z podzimu 2023 se chce většina (68 %) voličů z celé Evropské unie letos v červnu voleb do Evropského parlamentu (EP) zúčastnit.

Kdo bude nejvlivnějším Čechem v Evropě?

Premiér Petr Fiala opět potvrdil, že nového českého eurokomisaře navrhne koalice PirSTAN. Starostové trvají na tom, že jim Fiala post eurokomisaře slíbil, Piráti by ale o toto vlivné místečko v Bruselu stáli také.

Trumpova Truth Social je na burze. A je to úspěch

Donald Trump si potenciálně může vydělat až několik miliard dolarů. Jeho sociální sít Truth Social úspěšně vstoupila na burzu, a to především díky nadšeným a loajálním podporovatelům.

BIS odhalila proruskou síť. Sídlila v Praze

Česká Bezpečnostní informační služba přichází pár měsíců před červnovými evropskými volbami se zásadním odhalením. V Česku fungovala ruská dezinformační síť, která přímo z Prahy šířila ruské narativy a platila evropské politiky.

Když má BIS normální vztah s prezidentem

Miloš Zeman ho ignoroval, Petr Pavel s ním spolupracuje. Řeč je o řediteli Bezpečnostní informační služby Michalu Koudelkovi. Ten se s prezidentem Pavlem sešel už podruhé, tentokrát dokonce přímo v sídle BIS.

Slovensko před druhým kolem: Co rozhodne?

V prvním kole slovenských prezidentských voleb zvítězil Ivan Korčok. Ve druhém kole se mu 6. dubna postaví Peter Pellegrini. Rozhodnout může mimo jiné i to, jak se k druhému kolu postaví voliči Štefana Harabina, který skončil třetí.

Kdo letos zahraje na United Islands?

Letošní pražskou festivalovou sezónu otevře festival, kterým ožijí pražské a taky vlastně vltavské ostrovy i některé pražské hudební kluby. Festival United Islands bude plný oslav a přednášek k dvacátému výročí našeho členství v Evropské, ale pochlubí se i vyčerpávající nabídkou více než stovky interpretů.

Proč dva Češi vyrazili pěšky přes půl Evropy

Matyáš a Tomáš. Dva kamarádi z Nového Jičína se rozhodli překonat sami sebe. Začátkem března tak vyrazili pěšky z Barcelony zpátky domů na Moravu. Jde přibližně o 2,5 tisíce kilometrů dlouhou cestu, která jim zabere asi sto dní.

Končí s Čaputovou jedna slovenská éra?

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se před koncem svého mandátu vydala ještě naposledy do Prahy. Po pěti letech v čele země ji nahradí jeden z dvojice Peter Pellegrini a Ivan Korčok.

Strana 1 z 3