Udržitelnost

Udržitelnost lze definovat jako schopnost uspokojit současné potřeby, aniž by to omezilo schopnost budoucích generací uspokojovat své vlastní potřeby. Často se klade důraz na ochranu životního prostředí, sociální spravedlnost a ekonomickou stabilitu pro budoucí generace. Udržitelnost je spojena s dlouhodobým zachováním zdrojů a prostředí pro budoucí generace. Proto se věnujeme udržitelnosti i my.

Jak se Taylor Swift dostala mezi miliardáře

Dnešní doba bohatým přeje. Dolarových miliardářů je na světě více než 2 700 a dohromady jejich mění činí rekordních 14,2 bilionu dolarů. Nejbohatším člověkem na světě je letos podle časopisu Forbes opět Francouz Bernard Arnault.

Jak klimatická změna ovlivňuje mozek

Také je vám často úzko? Jedním z důvodů psychických problémů může být klimatická změna. Ta se projevuje fenomény, jako jsou časté hurikány, požáry lesů a intenzivní vlny horka.

Meghan rozjíždí shop: S hrníčky a pelíšky

Znáte Meghan Markleovou? Takovou tu vévodkyni ze Sussexu, která si vzala prince Harryho a společně pak dali královské rodině sbohem? Tak ta se nyní rozhodla, že rozjede nový projekt.

Anti aging krémy vyžadují už i desetileté děti

Od kolika let je čas začít maskovat nedokonalou pleť? Podle britských dermatologů stále více dětí aktivně řeší svůj vzhled. Začínají být posedlé strachem ze stárnutí a po rodičích chtějí drahé anti aging přípravky.

Proč dva Češi vyrazili pěšky přes půl Evropy

Matyáš a Tomáš. Dva kamarádi z Nového Jičína se rozhodli překonat sami sebe. Začátkem března tak vyrazili pěšky z Barcelony zpátky domů na Moravu. Jde přibližně o 2,5 tisíce kilometrů dlouhou cestu, která jim zabere asi sto dní.

Traktory v Praze podruhé: Skončí to hnojem před vládou?

Pražané mají další kulturní zážitek. Do hlavního města opět vyrazili protestovat zemědělci s traktory. Tentokrát protesty organizují relevantní a velké zemědělské svazy, nechtějí si demonstraci jako minule nechat ukrást národovci a populisty.

Gen Z: Na první rande beru maximálně 1200,-

Vzpomínáte si, kolik jste utratili na prvním rande? Podle průzkumu britského prodejce módy PrettyLittleThing mají mladí lidé pro první rande jasný finanční limit. Nechtějí utrácet z mnoha důvodů.

Resorty bez sněhu: Bude z lyžování drahý luxus?

Oteplování planety si vybírá další daň. Sněhu ubývá, a z lyžování se tak do budoucna může stát drahý luxus. Zimní střediska si zatím pomáhají umělým sněhem a omezováním prostoru pro lyžování.

Co bude trendy na festivalech? Soláry, vodíkové generátory a "nemaso"

Jaký bude trend letních festivalů? Kromě hudby a tance slibují organizátoři také udržitelnost. Každým rokem se české i světové festivaly čím dál víc zaměřují na šetrnější a zelenější letní party. A řeč tu není jen o konci plastových kelímků.

Money language na sítích: Utrácíte doom, nebo soft?

Mladí Američané, kteří tráví svůj čas na sociálních sítích, na nich pochopitelně hledají i informace o financích. Podle odborníků je to hodně nebezpečné. Na druhou stranu to dalo vzniknout novému jazyku peněz, kterým generace Z přinesla do jinak nudného světa financí pojmy jako „doom spending“ nebo “soft spending“.

Co vypovídá Icon of the Seas o generaci Z?

O první plavbu největší výletní lodi světa Icon of the Seas, která vyrazila koncem letošního ledna na vyjížďku po Karibiku, byl enormní zájem. Ještě donedávna tyto okružní plavby zajímaly především seniory. První sedmidenní výprava obřího plavidla ale potvrdila nový trend.

Vyhazujete mě? Točím to na TikTok

Dostali jste už někdy padáka? Jak to může probíhat, se nyní hojně a názorně rozebírá na TikToku. Mladí lidé si natáčejí průběh svého propouštění v přímém přenosu a jejich videa mají velký úspěch.

Traktory se valí do Prahy: Kdo chce blokovat metropoli?

Poslední v Evropě? Protesty rozzlobených zemědělců čekají od 19. února i Prahu. Na čtyři dny si v centru hlavního města zřejmě budeme muset zvyknout na přítomnost traktorů.

Proti módnímu diktátu: Hlavní je pohodlí

Pryč jsou doby, kdy se holky soukaly do úzkých džínů a upnutých topů, aby dosáhly dojmu drobné siluety. Pryč jsou snahy o předstírání dokonalosti nebo o dosažení nemožných standardů krásy.

Je Tucker Carlson klakson Putinovy propagandy?

Klaďas, nebo záporák? Tucker Carlson je kontroverzní americká osobnost s obrovským vlivem a dosahem. A teď je opět středem dění. Vyrazil totiž do Ruska natočit rozhovor s prezidentem Vladimirem Putinem.

Evropští zelení: S klimatem ještě přitvrdíme

Evropští zelení ve svém manifestu před volbami do Evropského parlamentu zveřejnili ambiciózní klimatické cíle. Klimatické neutrality by podle nich měla EU dosáhnout o deset let dříve, než má v současné době v plánu.

Video: Proč jaderný odpad nechtějí ani v Dolní Cerekvi

Kam s jaderným odpadem? Vláda bude jednat o stavbě nových jaderných bloků už jen s Korejci a Francouzi. Americká firma Westinghouse zatím zůstává stranou.

Rum bez následků: Taky pijete nealko lihoviny?

Generace Z se chystá přepsat další tradiční společenský vzorec. Podle agentury Bloomberg se ve velkém odklání od konzumace alkoholu a svou pozornost obrací k bezalkoholickým lihovým nápojům.