Univerzita vypsala soutěž: Napište esej o revoluci

zdroj: Velvet Revolution Writing Contest

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže, kterou organizuje Anglo-americká vysoká škola v Praze. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června.

Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká škola (AAU) oznámit letos na podzim. Na soutěži se podílí organizace Paměť národa a agentura Media:list, záštitu nad ní převzalo Velvyslanectví Spojených států amerických a Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Soutěž je otevřená všem žákům a studentům ve dvou věkových kategoriích, a to do 18 let a do 26 let věku. V porotě usednou lektoři AAU, literární autoři i osobnosti veřejného života se vztahem k 17. listopadu 1989, například Monika MacDonagh-Pajerová nebo Martin Klíma, který spoluorganizoval studentský protestní pochod 17. listopadu 1989.

Co třeba stipendium?

Studenti mohou získat kromě publikace jejich textu v antologii i další zajímavé ceny od partnerů, jako jsou stáže anebo stipendium pokrývající školné bakalářského či magisterského studia. Partnery soutěže jsou společnosti Korejzova Legal a Fomoso. Všechny informace k soutěži jsou zveřejněny na stránce www.writingcontest.cz.