REKLAMA

Ondřej Prokop končí v čele pražského ANO a nebude kandidovat na primátora

ČTK / Říhová Michaela
REKLAMA
REKLAMA

Ondřej Prokop nebude kandidovat v podzimních komunálních volbách a skončí ve všech politických funkcích. Zdůvodnil to tlakem médií na něj a jeho okolí. Předseda ANO Andrej Babiš v reakci na to řekl, že se musí svolat mimořádný sněm pražské organizace, na které se zvolí nový předseda. O kandidátkách do komunálních voleb vedení ANO podle Babiše rozhodne koncem června.

REKLAMA
REKLAMA

"Neříká se mi to snadno, ale po zralé úvaze jsem se rozhodl, že dnes skončím ve všech politických funkcích a v nadcházejících volbách už nebudu kandidovat. Hon na moji osobu se stal v médiích každodenní rutinou," uvedl Prokop ve videu na facebooku.

Podle zjištění Seznam Zpráv Prokop v majetkovém přiznání neuvedl tři pražské byty. Prokop uvedl, že šlo o omyl a za pochybení je připraven zaplatit pokutu. Na byty si podle svých slov vydělal podnikáním a investicemi.

REKLAMA

Prokop již v poslední době kvůli kauze přišel nejprve o funkci předsedy kontrolního výboru pražského zastupitelstva a následně ho radní města odvolali z dozorčí rady dopravního podniku. Končící politik to označil za politickou pomstu za jeho opoziční práci. Zopakoval, že příjmy i financování rodinných nemovitostí doložil, Piráty či opoziční Prahu Sobě však jeho vysvětlení neuspokojila.

„Příliš mnoho problémů“

Kromě Prokopových nepřiznaných bytů tento týden server Seznam Zprávy také napsal, že politik uvedl za poslední tři roky ve třech různých přiznáních rozdílné údaje o svých příjmech. Částky se podle serveru liší o miliony. „Nyní Prokop raději skončil v politice, než by odpověděl na další sadu otázek, kterou jsme mu poslali,“ komentoval na síti X novinář Seznam Zpráv Lukáš Valášek.

Babiš řekl, že problémů kolem Prokopa už je příliš a že jeho kauzy poškozují hnutí ANO. Již dříve Seznam Zprávy napsaly, že Prokop loni v listopadu odmítl jako svědek vypovídat na policii v korupční kauze nemocnice v Motole.

„Dobrá zpráva pro Prahu i českou politiku. V té zkrátka nemá být někdo, kdo si jen tak vzpomene na svých šest bytů, ale někdo, kdo bydlení bude řešit pro lidi, ne jen pro sebe. První z party papalášů z kola ven. Kdy ho budou následovat ostatní? Co na to třeba Zuzana Mrázová a Tünde Bartha?“, radoval se na X předseda Pirátů Zděnek Hřib. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA